Середа, Листопад 27

У ході досудового розслідування поліцейські виявили 78 випадків обману громадян приводом організації оздоровлення дітей та відпочинку. Слідчі зібрали докази причетності до злочинів 41-річної житомирянки та її 34-річної спільниці, жительки Новогуйвинської громади.

Встановлено, що на початку 2024 року жінки «заснували туристичний бізнес». Вони розповідали довірливим клієнтам про відпочинок в дитячому таборі на заході України, інформуючи їх про співпрацю з благодійним фондом. Тож пропонували вкрай вигідні умови: плата за повноцінний відпочинок дітей з харчуванням складала нібито 20% від вартості – всього 3800 гривень. Серед інших пропозицій були й поїздки за кордон за низькими цінами.

Оголошення з такою привабливою пропозицією молодша з компаньйонок поширила у соціальних мережах. Вона ж телефоном спілкувалася з клієнтами. В окремих випадках зустрічі проводилися в орендованих для цього приміщеннях під виглядом турагентства. Після цього батьки сплачували кошти на банківські рахунки, надані організаторкою.

Однак жодних договорів укладено не було, тож ніхто не потрапив на відпочинок. «Турагентки» всіляко ухилялися від контактів з ошуканими та повернення коштів.

Загальна сума збитків, спричинених потерпілим, становить близько 700 тисяч гривень, що були сплачені за майже 150 «путівок».

Відтак слідчі Житомирського районного управління поліції інкримінували обом жінкам вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 190 (Шахрайство) КК України. 30 вересня за процесуальним керівництвом окружної прокуратури обвинувальний акт у провадженні було скеровано до суду. Оперативний супровід забезпечував відділ кримінальної поліції Житомирського РУП.

За вчинене діяння обвинуваченим загрожує до трьох років ув’язнення.

Головне управління Національної поліції в Житомирській області

Коментувати
Share.
Leave A Reply

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Exit mobile version