Житомирський письменник Вадим Жалюк презентував шанувальникам нову книгу «В.Ч. до запитання». За словами автора, робота над книжкою тривала з 2022 до 2025 року, однак до збірки увійшли твори, написані ще з часів анексії Криму.
— Кожен твір я пропустив через себе. Дуже болить і я пишу, ділюся на сторінках. Хочу донести те, що нині відбувається з нами, в умовах збройної агресії, до читача. Вважаю, що це мій обов’язок не тільки перед друзями, а й перед наступними поколіннями, — каже Вадим Жалюк.
Книга «В.Ч. до запитання» вдало проілюстрована роботами майстрині народної творчості з витинанки Тетяни Улько. Пані Тетяна вирізає витинанки з 1993 року, як ілюстрації в книзі їх використали вперше. За словами жінки, це цікавий і вдалий досвід: «Взяти витинанки як ілюстрації було ідеєю Вадима. У 2023 році у нас був перший спільний творчий вечір, коли він читав свої твори, а я виставляла роботи. Після цієї зустрічі він попросив у мене фотографі витинанок для книг. І ось — вже реалізована одна з ідей письменника. Вадим обрав самостійно витинанки, згодом показав вже готовий макет книги. Мене вразило, наскільки влучно ним були підібрані роботи до творів».
Про творчість Вадима Жалюка так відгукнулась письменниця і просвітянка Євгенія Юрченко: «Проза багатогранна, різнобарвна. У ній є блакить моря й неба, миролюбні голуби, морські чайки, сумні журавлі та каштанове листя. У ній ̶ радість сьогодення із присмаком кави, біль розлуки і сум нездійсненного. У ній ̶ діти, які шукають свідчення любові на фантиках із жувальної гумки. Серед невеличких нотаток і безсюжетних екзистенційних роздумів автора, помітно вирізняються «Свічниця», «Ляля», «Гербарій», «Доросла». В епоху соціальних мереж уміння Вадима Жалюка в лаконічній формі висловлюватися потужно й зрозуміло про найважливіше, як у «Червневому майданчику», вартує багато. Слово може вбити, але слово може й вилікувати, підтримати, наснажити, підбадьорити, застерегти, розрадити, якщо пише талановита людина із чуйним серцем».
Презентацію в «Гончаренко центрі» Житомира провела Вікторія Хромова з ГО «Центр молодіжних ініціатив «Джинджер», гітарист Олексій Приймак подарував низку українських народних пісень, фотосесія завершилась танцями і співом. Захід відбувся за сприяння сайту «Житомир Щодня» і Житомирського обласного об’єднання ВУТ «Просвіта» ім.Т.Г.Шевченка.













