Словами великого Кобзаря розпочали літературно-мистецьку зустріч «Ми — вільні!» в Житомирському обласному літературному музеї. На подію завітали просвітяни, науковці, журналісти, бібліотекарі, молодь та ветерани російсько-української війни.
Привітав присутніх голова організації Святослав Васильчук.
— 1991 року ми нарешті розбили московські кайдани. І в першу чергу до цього причетні такі організації як «Товариство української мови імені Шевченка» та «Народний Рух України». В їхніх програмових документах було записано — домогтися державної Незалежності України. На той час це було абсолютно нове віяння, московська імперія потужна, а свідомість людей ще не готова до цього, — сказав Святослав Васильчук та продовжив ділитися своїми спогадами про підготовку та боротьбу за проголошення Акту Незалежності України далекого 1991 року.
Знаково, що на зустріч «Ми — вільні!» завітали ті, хто нині доклав своїх зусиль за право України на свободу, а саме представники ГО «Житомирська обласна спілка учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок російсько-української війни «Українська військова організація». Заступник голови, просвітянин Михайло Сліпченко зробив невеликий екскурс в історію, зазначив і про важливість розвитку культури, освіти та патріотичного виховання в наш час.
— За що ми воюємо? Щоб тут молодь могла спілкуватися, знайомитися, пройтися парком, створити сім’ю. І саме головне — культура. Культура це не тільки те, що наша нація накопичила і зберігала, а і те, що вона має передати наступним поколінням. Тому що культура є основою! Але ще з комуняцьких часів, коли голосується питання по бюджету, то питання молоді, культури, освіти розглядають останніми. Запитую в Обласній військовій адміністрації, скільки ж грошей виділили на втілення заходів з національно-патріотичного виховання молоді? Всього 88 тисяч гривень (вісімдесят вісім тисяч) на область у рік!!! Тому ми не будемо чекати від когось з управління чи міністерства, що прийде і буде втілювати культуру та інше. Ми самі потрошку щось робимо, — зазначив Михайло Сліпченко.
Свої поезії зачитали Михайло Жайворон, Євгенія Юрченко, Олег Озарянин.
Музичні номери добавили настрою. Юрій Іванець, виконавець пісень під гітару, якій радо відгукується на запрошення просвітян, порадував гостей піснями на слова поетів-сучасників, а також покладеним на музику псалмом з Біблії. Просвітянин, заслужений майстер народної творчості Валерій Березівський зіграв низку українських пісень та розповів про різні духові музичні інструменти нашого народу.
Літературно-мистецька зустріч «Ми – вільні!» організували та провели члени Житомирського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Т.Шевченка. Подію приурочили до Дня Державного прапора, Дня Незалежності України та Дня поета.