Слідчі відділення поліції № 1 (м. Овруч) Коростенського РУП встановлюють причетних до заволодіння заощадженнями 61-річної жительки Гладковицької громади. Внаслідок шахрайства жінка втратила майже 20 тисяч гривень.
Потерпіла розповіла, що ввечері 1 квітня їй зателефонував невідомий, який назвався працівником банку. Він повідомив, що її мобільний банківський додаток нібито заблоковано, і для відновлення доступу потрібно натиснути цифру «1» на клавіатурі телефону.
Протягом наступних хвилин жінка ще отримала кілька аналогічних дзвінків і щоразу натискала вказану цифру. Згодом, коли вона спробувала увійти до мобільного додатку, її акаунт був заблокований, а пароль – недійсним. Перевіривши свої банківські рахунки, жінка виявила зникнення коштів.
Нині триває досудове розслідування за ст. 190 (Шахрайство) КК України.
Правоохоронці застерігають: шахраї постійно вдосконалюють свої методи обману. Один із поширених способів – автоматизовані голосові дзвінки нібито від імені банків. Зловмисники змушують жертв виконувати певні дії, після чого отримують доступ до їхніх рахунків.
Як уберегтися від подібної схеми:
– не натискати цифри або кнопки у відповідь на дзвінки від «банківських установ», якщо ви щойно особисто не здійснювали вхід до свого електронного кабінету;
– перевіряти інформацію – самостійно зателефонуйте до банка за офіційним номером, зазначеним на вашій картці або сайті установи та уточніть необхідні відомості;
– не розголошувати дані банківських карток, SMS-коди або паролі стороннім особам чи автоматизованим системам;
– активувати двофакторну автентифікацію для додаткового захисту акаунтів у банківських додатках.
Поліція Житомирської області