П’ятниця, Жовтень 18

Захід буде приурочений до Дня української писемності та мови, який відзначають 27 жовтня.

Хто цього року стане автором тексту для радіодиктанту й хто читатиме його в прямому ефірі, організатори повідомлять пізніше.

Нагадаємо, що започаткували Радіодиктант національної єдності у 2000 році. Традиційною датою стало 9 листопада – День української писемності та мови. Утім, у 2023 році свято, згідно з указом Президента, перенесли на 27 жовтня, а тому відбулися зміни й в часі проведення заходу.

У 2024 році Всеукраїнський радіодиктант національної єдності читатимуть 25 жовтня.

Традиційно текст радіодиктанту можна слухати на кількох платформах:

Хто напише текст для цьогорічного радіодиктанту, а також хто його читатиме в ефірі – стане відомо трохи згодом. Пізніше назвуть і час радіодиктанту.

Нагадаємо, що торік авторкою тексту для радіодиктанту була письменниця та лауреатка Шевченківської премії Катерина Калитко, а текст читав актор і театральний режисер Олексій Гнатковський. Писали диктант понад півмільйона людей – школярі, студенти, викладачі, пенсіонери та військовослужбовці на фронті. В умовах повномасштабного вторгнення РФ в Україну багатьом учасникам довелося писати радіодиктант у бомбосховищах і укриттях. Листи надійшли з 39 країн, тимчасово окупованих Криму та українських територій, були також і диктанти, написані шрифтом Брайля.

Кількість переможців радіодиктанту щороку різна. Торік ними стали дві учасниці – вчителька української мови та літератури з Волині Галина Шура, яка втретє перемогла в Радіодиктанті національної єдності, та 77-річна львів’янка Христина Гоянюк – вона вже 23 роки бере участь у флешмобі та ставала переможницею вже понад 10 разів. Ще 5 людей написали диктант з однією помилкою – їх теж визнали переможцями.

Переможці отримують символічні призи – це книжки та пам’ятні сувеніри, але суть радіодиктанту не в призах і не в тому, щоб перевірити знання чи написати без помилок. Головна мета – це об’єднати всіх українців як в Україні, так і за її межами.

Коментувати
Share.
Leave A Reply

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Exit mobile version