Запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з правом внесення застави — таке рішення 4 листопада ухвалив Корольовський районний суд Житомира у справі двох депутатів Оліївської сільської ради. Сергія Осадчука та Анатолія Лисенка підозрюють у вимаганні неправомірної вигоди у 26 тисяч доларів у директора комунального підприємства “Агропромислове” за продаж сільськогосподарської продукції.
Про це розповів Суспільному начальник відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління Головного управління Нацполіції України в Житомирській області Олег Москаленко.
За його словами, начальник відділу житлово-комунального господарства Оліївської громади спільно з двома депутатами Оліївської сільської ради, які входять до постійних комісій, вимагали гроші в директора комунального підприємства “Агропромислове” за безперешкодність здійснення його господарської діяльності та не звільняти з посади директора.
“Вимагали з нього по 6500 доларів за кожну зібрану з полів підприємства машину урожаю сої, яку вони оцінювали по ринковому курсу сої, що становив 250 доларів за тонну. В цілому мало вийти 6 тисяч 500 доларів. Задокументували ми їх на отриманні двох траншів за 4 машини сої”, — сказав у коментарі Олег Москаленко.
Підозрюваний депутат Оліївської сільської ради Сергій Осадчук сказав, що грошей не брав. За його словами, разом з іншими депутатами голосував за виділення 16 мільйонів гривень з бюджету сільської ради на ведення господарської діяльності підприємства “Агропромислове”.
“На мою думку, це повністю сфабрикована справа. По збору урожаю і посадки ми голосували за 16 мільйонів гривень, і неодноразово йому (директору комунального підприємства — ред.) говорилося, щоб ці гроші були повернуті у бюджет Оліївської сільської ради. Він мав зі свого комунального підприємства повертати гроші у бюджет Оліївської сільської ради за зібраний урожай. І я з ним ні за які гроші не говорив, ніякі гроші він мені не давав”, — сказав Сергій Осадчук.
Підозру заперечує і депутат Оліївської сільської ради Анатолій Лисенко.
“Я ніколи, нічого, ні в кого не брав. Мені ніхто, ніколи, нічого не давав. Ті обшуки, які були у мене — де я живу, в сільраді, в машині, нічого не виявлено, нічого не знайдено, що стосується цієї справи”, — сказав Анатолій Лисенко.
Прокурор Василь Никончук сказав, що обрання запобіжного заходу, а саме тримання під вартою підозрюваних, сприятиме об’єктивному розслідуванню.
“Це впливає безпосередньо на об’єктивність розслідування. Оскільки в четвер було повідомлено про підозру, тобто 31 жовтня. І, враховуючи те, що сторона обвинувачених пред’явила свої аргументи, вважаємо, що запобіжний захід — тримання під вартою — буде доцільним”, — сказав прокурор Василь Никончук.
Володимир Баньківський, захисник підозрюваних Осадчука та Лисенка, клопотав про застосування іншого запобіжного заходу.
“Достатньо до Осадчука застосувати більш м’який запобіжний захід: або домашній арешт в нічний час, або альтернативною може бути застава. Суд, в свою чергу, може покласти на Лисенка певні обмеження, які так само забезпечать його процесуальну поведінку під час досудового розслідування”, — сказав адвокат Володимир Баньківський.
Суддя Корольовського районного суду Житомира Лілія Пилипюк оголосила ухвалене рішення.
“Застосувати до підозрюваного Осадчука Сергія Анатолійовича запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на строк до 28 грудня 2024 року включно. Визначити підозрюваному Осадчуку заставу у розмірі 300 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що становить 908 тисяч 400 гривень. Застосувати до підозрюваного Лисенка Анатолія Івановича запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на строк до 28 грудня 2024 року включно. Визначити підозрюваному Лисенку заставу у розмірі 300 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що становить 908 тисяч 400 гривень”, — зачитала ухвалу суду Лілія Пилипюк.