У рамках прес туру «Громади Житомирщини в умовах воєнного стану. Виклики та вікна можливостей» від Харківського та Житомирського прес клубів на Житомирщину завітали журналісти з 17 областей.
Три дні відрядження були активними та цікавими. Просвітянка, журналістка, молодша наукова співробітниця обласного літературного музею Людмила Заліщук провела ознайомчу екскурсію історичним центром міста, як родзинку добавивши до розповіді фрагменти проєкту «Читати Житомир».
Наступного дня журналісти завітали до міста Бердичева та Гришковецької громади. Серед іншого зустрілись із міським головою Сергієм Орлюком, відвідали підприємство «М’ясовита», 12-й ліцей та Бердичівську фортецю. Дізнались, як зберігається та розвивається локальна культурна та історична спадщина на прикладі проєкту «Чайковський Space», що реалізовується Експертно-консультаційним центром з розвитку громад і територій у партнерстві з Товариством українських свідомих активістів (ТУСА) та Гришковецькою територіальною громадою в межах програми USAID «Мріємо та діємо». Журналісти відвідали садибу легендарної історичної постаті Михайла Чайковського (відомого в історії як Мехмет Садик Паша) в селі Гальчин, де створено сучасний простір «Creative Galchynets».
У Житомирі розмовляли про роль громади в посиленні енергобезпеки та переході на нові джерела енергії та про підготовку до зими під час війни. Пройшла зустріч із заступником міського голови Сергієм Кондратюком, директором КП «Агенція розвитку міста» Борисом Пахолюком, директором КП «Житомиртеплокомуненерго» Дмитром Рогожиним. Також було організовано огляд будівництва очисних споруд в Житомирі з поясненнями директора КП «Житомирводоканал» Романа Іліка.
Під час зустрічі «Психосоціальна реабілітація ветеранів та розвиток ветеранського бізнесу в громаді» спілкувались із ветеранами: керівником Центру реабілітації та соціалізації ветеранів «Ті, хто пройшли крізь вогонь», військовим психологом Сергієм Твардовським, командиром групи з гуманітарного розмінування Валентином Кузьмінчуком, який відкрив у Житомирі кав’ярню «Мухомор», керівником крафтової майстерні «Військовий сувенір» Юрієм Лисаком і представником ГО «УВО», єдиним у країні вихователем у приватному дитсадку «Тато Фея» ветераном Олександром Ковальчуком.
Слід додати, що гостей вразила небайдужіть житомирян під час хвилини мовчання.
Фото автора та зі сторінки Олексія Побережного у фейсбуці.