«Фемінізм в Україні невідворотний як частина демократизації і модернізації суспільства та його інтелектуальної думки» свого часу сказала письменниця Соломія Павличко. Як жінці в Україні наважитися реалізувати свій лідерський потенціал? Чому це іноді не виходить попри сили та досвід? На ці та інші питання відповідали учасниці з різних громад Житомирщини на тренінгу «Я можу!».
Дводенне навчання було цікавим і насиченим. Перший день присвятили темі жіночого лідерства — його суті, бар’єрам і внутрішній силі. Говорили про те, як працює влада і чому участь жінок у політиці — це не про «привілей», а про справедливість; аналізували внутрішні та зовнішні бар’єри, які зупиняють жінок; розмірковували про гендерні стереотипи, які досі формують наше «можна» і «не можна». Значну увагу приділили темі поведінки впевненості, бо без неї складно захищати свої ідеї, межі, потреби. Зокрема практично розглянули різні ситуації тиску та як йому протидіяти.
Другий день присвятили тілесним практикам, як ресурсу для самореалізації, профілактиці вигорання, працювали зі стресом. За допомогою фахової психологині Анни Денисюк досліджували, як тіло реагує на напругу, сумніви, страх; шукали опору в собі та працювали з метафоричними картками.
Знайшли час поговорити про тайм-менеджмент, а завершили навчання врученням сертифікатів та фотосесією.
Тренінг «Я можу!» в Житомирі професійно провели активістки ГО «Центр рівних можливостей «Паритет» за підтримки ГО «Центр Жіночі перспективи». Захід відбувся в межах проєкту «Гендерна рівність та інклюзія в Грузії, Україні, Молдові та Вірменії», який адмініструється KVINFO за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії / Embassy of Denmark in Ukraine.












