День української державності
Відповідно до указу Президента України Володимира Зеленського від 24 серпня 2021 року Україна та її мужній народ відзначатиме важливу подію – День української державності.
З 2024 року подія буде відзначатися щорічно 15 липня. Законопроект №9431 було підтримано Верховною Радою України, відповідно до якого День Української Державності переноситься з 28 липня на 15 липня, щоб він збігався із вшануванням князя Київського Володимира Великого, в контексті «відмови від російської спадщини»: Православна Церква України з 1 вересня 2023 року перейшла на новоюліанський календар для свят, що не потребують обчислення дати відзначення.
День хрещення Київської Русі-України
15 (28) липня в українському календарі позначено важливою щорічною подією — Днем хрещення Русі – України. Той факт, що більш ніж тисячу років тому русини стали християнами, не можна сприймати в суто релігійному сенсі — це був важливий крок назустріч цивілізованому світові, фактор зміцнення державності, імпульс для розвитку науки, культури та освіти. Також в цей день вшановують князя Володимира Великого, якого вважають рівноапостольним. Саме він відіграв вирішальну роль у запровадженні християнства на нашій землі, провівши обряд хрещення для всіх киян в далекому 988 році. З Києва віра в Христа розповсюдилася й на інші міста Русі, докорінно змінивши мораль та світогляд наших предків.
Рівноапостольного князя Володимира
15 (28) липня кожного року православна церква вшановує пам’ять рівноапостольного князя Володимира, який хрестив Київську Русь. Одночасно з релігійним, український народ відзначає також національне свято – День хрещення Русі-України (започатковано у 2008 році). Дата святкування обрана на честь дати смерті князя Володимира Хрестителя – 15 (за юліанським календарем – 28) липня 1015 року.
Володимир Святославович, син князя Святослава Ігоровича, народився близько 960 року в Києві. Вступивши на престол у 979 році, вже у 988 році великий князь приймає християнську віру в Херсонесі та охрещує Русь.
Завдяки хрещенню держави утворилась східна православна цивілізація, а Київ отримав статус центра духівництва. Крім того, рішучий крок Володимира Великого наблизив Київську Русь до Європи, яка вже була християнською. Таким чином для держави відкрилась можливість розвитку та встановлення зовнішньополітичних відносин.
День українських миротворців
Так склалося, що спільна безпека в сучасному світі стикається з численними загрозами, адже збройні конфлікти в різних країнах виникають досить часто. Зазвичай для вирішення вони вимагають зусиль світової спільноти на глобальному рівні, тому існує таке явище, як міжнародна миротворча діяльність. Україна, як і решта демократичних країн, співпрацює з міжнародними організаціями щодо врегулювання жорстоких протистоянь, а безпосередню участь в цій діяльності беруть українські миротворці. На честь військовослужбовців, які захищають мир в інших регіонах, в Україні встановлено свято — День українських миротворців, який щороку відзначають 15 липня.
Всесвітній день навичок молоді
День благодійності в соціальних медіа
Щорічно 15 липня світ відзначає неофіційну та маловідому, проте важливу подію – День благодійності в соціальних медіа (Social Media Giving Day). Таку дату започаткувала некомерційна американська платформа Givver у 2013 році. Її засновник на ім’я Кріс Соммерс вирішив розповсюджувати ідею благодійності соціальною мережею Twitter.
Метою Дня благодійності в соціальних медіа є привернення уваги людства до необхідності благочинної діяльності, підвищення обізнаності щодо цієї теми, залучення до просування соціальних мереж, тому що вони є сучасними засобами розвитку благодійних організацій.
15 липня зробіть публікації у соціальних мережах із закликом до благочинності, використовуючи тематичні хештеги.
День «Обійміть своїх дітей»
Особливою є роль обіймів в дитячому віці — психологи стверджують, що вони сприяють гармонійному розвитку особистості та навіть захищають від хвороб. На жаль, не всіх батьки часто обіймали в дитинстві, і зазвичай не через нестачу любові, а через постійну зайнятість та буденні проблеми. Тому, щоб привернути увагу людей до того, як важливо обіймати малюків, існує особливе свято — Всесвітній День «Обійміть своїх дітей», який відзначається щороку в третій понеділок липня.
Обійми — це невербальна форма спілкування, яка здатна замінити багато слів. Таким чином ми можемо підбадьорити, заспокоїти, виразити вдячність, співчуття, любов, небайдужість та ще безліч почуттів.
197-й день року
До кінця року – 169 днів
Схід сонця 05:02
Сонце в зеніті 13:03
Захід сонця 21:05
Тривалість дня 16:03
Інформація з сайту «DayToday. А що сьогодні?»