Збори Консультативної ради у справах ветеранів та родин загиблих пройшли в Житомирській обласній державній адміністрації. Останній раз нарада проходила в травні 2024 року. Представники ради вирішили надалі збиратися частіше, адже ветерани починають повертатися і свідоме суспільство має працювати в конструктивному руслі для забезпечення соціалізації військовослужбовців, забезпечення їх робочими місцями, достойним життям.
На порядок денний було винесено ряд питань, серед яких: про внесення змін у склад Консультативної ради у справах ветеранів та родин загиблих; про звернення до Президента, уряду та голови Верховної ради щодо індексації пенсій військовослужбовців; про звернення в Міністерство охорони здоровʼя щодо лікування учасників бойових дій; про впровадження комплексних заходів з національно- патріотичного виховання молоді, а також було презентовано концепцію створення та функціонування ветеранського простору “УВО” в Житомирі.
У порядку внесення змін зі складу ради виключили Миколу Боголюбського та Олександра Шевцова. Натомість прийняли Костянтина Чередника, голову ГО “Житомирська обласна спілка учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни “УВО”” та Олексія Островського, у минулому бойового медика 54 розвідувального батальйону.
Жваве обговорення викликало питання про індексацію пенсій військовослужбовців, законопроєкт якого було внесено на розгляд до комітету ВРУ. Дана ініціатива спрямована на зменшення індексацій, а отже рівня матеріального забезпечення військовослужбовців. Слово взяв Віктор Чабаненко, в минулому командир 95 окремої десантно-штурмової бригади, зазначивши, що воїни є елітою в державі, тому гратися з пенсіями є недоречним. Присутні запропонували звернутися у письмовій формі до Сергія Куніцина, голови консультативної ради у справах ветеранів війни, сімей загиблих та померлих захисників України з вимогою припинити рух із зменшенням пенсій, також паралельно рекомендувати обласній раді направити звернення до Президента та голови уряду. Окремим пунктом у якому зазначити, що ветерани залишають за собою право діяти в рамках законодавства України для відстоювання своїх прав.
Нарада тривала, обговорювали проблеми працевлаштування ветеранів, проблеми з проходженням медичних комісій, відсутності якісної психологічної підтримки, важливості патріотичного виховання молоді та створення ветеранських просторів.
Чи дають результати звернення ветеранів до чиновників? Яке рішення прийме обласна рада на черговому засіданні? Журналісти “Житомир щодня” уважно слідкуватимуть за розвитком подій.
Влада Іщук, фото автора