День бухгалтера і аудитора України
Вести облік свого майна та коштів люди почали з найдавніших часів, але чомусь набула поширення думка, що бухгалтерська справа — це нудне й одноманітне заняття. Щоправда, при цьому ніхто не сумнівається, що без обліку та аудиту не може функціонувати жодне підприємство — від найменшої кав’ярні до величезного міжнародного концерну. Сучасні обліковці відрізняються високим інтелектом, логічним мисленням, здатністю до аналізу, порядністю й точністю, і навіть вважають, що в їхній роботі присутні елементи творчості. Представники цих професій в Україні мають власне професійне свято — День бухгалтера та аудитора, який відзначається щороку 16 липня.
День прийняття Декларації про суверенітет України
16 липня кожного року Україна відзначає День прийняття Декларації про суверенітет, бо саме цього дня у 1990 році Верховна Рада УРСР ухвалила цей документ, тим самим встановивши суверенітет України.
Декларація має велике історичне значення для нашої країни, адже вона проголосила українське громадянство, самостійність (культурну, економічну, освітньо-наукову, духовну тощо), незалежність, право встановлювати зовнішні відносини. Державно-правовий акт допоміг відродити українську державність та встановити історичну справедливість. Декларація про суверенітет – це фундамент для створення Акту проголошення незалежності.
Всесвітній день змій
Щорічно 16 липня відзначається важлива екологічна подія – Всесвітній день змій (World Snake Day).
Сьогодні відомо близько трьох з половиною тисяч різновидів змій. В Україні зараз проживає 11 видів. Ці хижаки є необхідними для балансу екосистем, адже регулюють популяцію дрібних ссавців, комах та земноводних тварин.
День подяки морській свинці
День подяки морській свинці (Guinea Pig Appreciation Day), який відзначається щороку 16 липня, є нагодою вшанувати цих чарівних, милих і доброзичливих домашніх улюбленців. Відомі своїм товариським характером, морські свинки стали улюбленими супутниками багатьох дітей та дорослих людей.
Морські свинки, які сьогодні широко відомі як домашні тварини, мають багату історію, яка виходить за рамки домашнього спілкування. Ці істоти, що походять з гір Анд у Перу, спочатку вважалися худобою, а їхнє м’ясо споживали люди. Досі м’ясо морських свинок — важливий продукт харчування народів Анд.
Зображення морських свинок також присутні в народному мистецтві та ремісничих виробах, створених між 500 р. до н.е. і 500 р. н.е., і їм поклонялися деякі цивілізації.
Є теорія, згідно якої, що морських свинок так називають, бо ця тварина була привезена до Європи морським шляхом із Південної Америки, і тому отримала приставку “морський”. А “свинка” вони могли отримати через звуки, які вони видають (які можуть нагадувати свиняче рохкання) або через форму їхнього тіла, яка має схожість зі свинею.
198-й день року
До кінця року – 168 днів
Схід сонця 05:03
Сонце в зеніті 13:04
Захід сонця 21:04
Тривалість дня 16:01