Для запобігання нещасним випадкам через ураження електричним струмом, необхідно дотримуватись правил безпеки. Наближення людини та механізму до проводів чи обладнання, які знаходяться під напругою, на відстань менше ніж 1,5 м, а також до обірваного проводу, який знаходиться на землі, на відстань менше ніж 8 м, забороняється. Це смертельно небезпечно!
Для створення нормальних умов експлуатації електричних мереж, забезпечення їх збереження та дотримання вимог техніки безпеки встановлюють наступні охоронні зони:
– уздовж повітряних ліній електропередачі – у вигляді земельної ділянки та повітряного простору, обмежених вертикальними площинами, що віддалені по обидва боки лінії від крайніх проводів за умови їх невідхиленого положення на таку відстань по горизонталі:
– для повітряних ліній до 1 кВ – 2 метри;
– для повітряних ліній 3-20 кВ – 10 метрів;
– для повітряних ліній 35кВ – 15 метрів;
– для повітряних ліній 110 кВ – 20 метрів;
– уздовж підземних кабельних ліній електропередачі – у вигляді земельної ділянки, обмеженої вертикальними площинами, що віддалені по обидва боки лінії від крайніх кабелів, а також стін кабельного колодязя чи іншої підземної або наземної кабельної споруди (опори) на відстань 1 метра.
– за периметром трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів та пристроїв, призначених для передачі та розподілу електричної енергії, на відстань 3 метри від огорожі, краю фундаменту неогородженої споруди або стояків щоглової підстанції.
У межах охоронних зон об’єктів енергетики забороняється:
– зводити споруди;
– складати будь-які матеріали, розпалювати вогнища, влаштовувати звалища;
– саджати дерева, крім кущів та саджанців з висотою перспективного росту не більше двох метрів;
– розташовувати автозаправні станції або сховища пально-мастильних матеріалів;
– влаштовувати спортивні майданчики для ігор, стадіони, ринки, зупинки громадського транспорту, проводити будь-які заходи, пов’язані з великим скупченням людей, не зайнятих виконанням дозволених у встановленому порядку робіт;
– запускати літальні апарати та повітряні змії;
– відсипати ґрунт, влаштовувати водосховища, ставки та інші водні споруди;
В охоронних зонах кабельних ліній електропередачі власникам і користувачам земельних ділянок, фізичним і юридичним особам забороняється:
– саджати дерева та кущі;
– зводити споруди;
– виконувати роботи із застосуванням ударних механізмів, скидати вантажі масою понад п’ять тонн;
– зливати їдкі і такі, що спричиняють корозію, речовини, пально-мастильні матеріали;

Проводити будь-які роботи в межах охоронних зон без письмової згоди підприємств енергетики, у віданні яких перебувають ці мережі, забороняється.
Не нехтуйте, будь ласка, правилами безпеки!
БЕРЕЖІТЬ ЖИТТЯ!
Житомиробленерго