Субота, Травень 17

У Житомирі членкині ГО «Скриня корисних справ» підбили підсумки творчого проєкту «Інтерактивний музей «Голоси жінок Житомирщини», який реалізовувався за підтримки «Українського жіночого фонду».

У проєкт увійшли історії видатних жінок — освітянок, мисткинь, політикинь, які народились або жили на Житомирщині. Всього обрали дванадцять постатей: Олену Пчілку, Віру Нечаївську, Наталію Оржевську, Софію Косову, Ванду Щековську, Олену Левчанівську, Вероніку Морозівну, Надію Овсяннікову, Марію Копачевську, Наталію Скорульську, Валентину Трегубову, Марію Пономаренко.

Загальна тривалість проєкту — з серпня 2024 по травень 2025 року, до його втілення організаторки підійшли творчо. До кожної постаті журналісткою Тамілою Бутко озвучено аудіоесеї, їх можна знайти і прослухати на сайті організації. Написана та видана однойменна з назвою проєкту книга, історії в якій подано у художній формі. Була створена інтерактивна виставка ростових фігур героїнь, її представили на 8 презентаціях у 5 містах області: двічі — у Бердичеві, Хорошеві, Звягелі та по одному разу в Коростені та Житомирі. За підрахунками організаторів, виставку оглянуло більше 2000 (двох тисяч) відвідувачів, серед яких було багато жінок-лідерок. Гості могли залишити власну історію на локаціях виставки, а також пройти експрес-опитування.

— Ми поставили перед собою задачу підвищувати рівень локального, Житомирського, патріотизму. З’явилось багато нових житомирян і житомирянок, тому наша команда захотіла, щоб вони змогли пишатися тим, що живуть на Житомирщині, — каже Оксана Давиденко, голова ГО «Скриня корисних справ». — Нам було важливо підвищувати рівень гендерної рівності та говорити про права жінок. Подивитися під іншим кутом на гендерну політику, як складову розвитку європейського суспільства в Україні. Тому ми взяли моделі жінок-лідерок, якими можна захоплюватися, надихатися, використовувати як приклад для молоді й старших жінок.

Стверджувальну відповідь на питання: «Я хочу знати більше про історичні постаті Житомирщини, котрі боролись за права жіноцтва», дало 63% респондентів. Як запевняє Оксана Давиденко, результати опитування показують правильний вектор роботи організації та стануть базою для написання наступних проєктів.

«Інтерактивний музей «Голоси жінок Житомирщини» активістки створювали за допомогою ШІ. Розповідає керівниця проєкту Інна Палько: «Складно було, але впевнена, що наша команда внесла в розуміння ШІ що таке вишиванка, як має виглядати українська жінка тієї або іншої епохи. Наукове керівництво здійснювала докторка історичних наук Вікторія Венгерська. Коректувала, щоб ми не створили фейків або дипфейків. Ми намагалися витримати всі історичні моменти».

Підбиттям підсумків стане вистава «Будь її голосом!» у форматі документального театру. Її запланували на 20 травня у Житомирській обласній філармонії ім. Св. Ріхтера. Початок 17.00, вхід вільний.

Коментувати
Share.
Leave A Reply

Exit mobile version