30 квітня за ініціативи кіберполіцейських області та за сприяння департаменту освіти Житомирської міської ради відбулася масштабна онлайн-конференція, присвячена питанням безпеки дітей в умовах гібридної війни. Слухачами стали понад 6 000 дітей, учні 8 – 9 класів загальноосвітніх навчальних закладів обласного центру.
Керівниця відділу ювенальної превенції ГУНП в Житомирській області Наталя Гончарук розповіла підліткам про відповідальність неповнолітніх за вчинення правопорушень:
«Кримінальна відповідальність в Україні настає з 14 років. І якщо вас у соцмережах чи месенджерах переконують, що за протизаконні дії вам нічого не буде – не вірте. За участь у диверсіях, підпалах, псуванні майна чи передачі інформації, яка шкодить нацбезпеці, підлітки несуть відповідальність згідно із законом. Не дозволяйте себе використати у злочинних схемах під виглядом легкого заробітку – це може мати фатальні наслідки для вас та інших людей», – наголосила офіцерка поліції.
Начальниця відділу Управління патрульної поліції області Ірина Чаплинська під час конференції звернула увагу на небезпеку кібербулінгу та пояснила, що підлітки, які принижують або переслідують інших, можуть нести адміністративну відповідальність.
Заступник начальника відділу протидії кібезлочинам в Житомирській області ДКП НПУ Юрій Стеценко ознайомив учнів із правилами цифрової безпеки та методами, які використовують зловмисники для втягнення підлітків у протиправну діяльність.









«Агенти рф пропонують швидкий заробіток, намагаючись втягнути дітей у шпигунську чи підривну діяльність: прослідкувати за об’єктом, зняти на відео військову техніку, передати координати, розмістити закладку. Пам’ятайте: за такі дії передбачена кримінальна відповідальність, незалежно від віку виконавця чи його намірів», – попередив Юрій Стеценко.
Співробітник УСБУ Житомирщини акцентував увагу на випадках, коли діти несвідомо ставали виконавцями диверсійних завдань, наражаючи себе та оточуючих на небезпеку.
Під час конференції фахівці пояснили учням, як не стати жертвами або виконавцями злочинів на замовлення спецслужб рф, що можуть діяти через соцмережі, пропонуючи «легкі гроші» за підозрілі або явно незаконні дії.
Правоохоронці закликали школярів бути пильними, не вступати в сумнівні онлайн-знайомства та завжди звертатися за допомогою до дорослих або відповідних служб.
Такі зустрічі – важлива складова профілактики кіберзлочинності та захисту дітей в умовах війни.
Поліція Житомирської області