За інформацією джерел «Житомир Щодня» вже найближчим часом замість житомирських перевізників містом можуть курсувати луцькі. Власники житомирських маршруток готуються вийти з ринку міських перевезень.
Заступник міського голови Житомира Олександр Шевчук, якого у кулуарах мерії називають одним із головних лобістів впровадження «Сітікард» на одному із засідань постійних комісій міської ради обмовився, що у серії всерйоз подумують над тим, щоб на маршрути зайшли перевізники з інших міст. Оскільки «ноги» компанії «Сітікард» ростуть з Луцька, то абсолютно логічно, що саме волинські підприємці мають зайти на ринок житомирських перевезень. За нашими даними, луцькі перевізники вже їдуть до Житомира, щоб замінити своїх житомирських колег. Житомиряни ж у такий спосіб бунтують проти свавілля компанії «Сітікард» за безпосереднього сприяння посадовців. Адже міська рада зобов’язала перевізників сплачувати за кожного пасажира 10% комісійних. У такий спосіб власники маршруток мають сплачувати за використання автоматизованої системи оплати проїзду, нав’язаної їм Житомирською міською радою. Тобто, як кажуть у народі «за моє жито мене й бито».
Трохи більше пощастило комунальному трамвайно-тролейбусному управлінню. Там відсоток комісії складає вдвоє менше ‒ 5 відсотків. Щоправда, тільки за пільговиків… Однак ТТУ мусить утримувати контролерів, які перевіряють оплату проїзду. Остання, до речі, надходить на рахунок компанії «Сітікард», а не комунального підприємства. Але і це ще не все… Якщо попередник Олександра Шевчука Дмитро Ткачук ініціював громадські слухання щодо перевізників, то чинний зам по транспорту навіть не вдається до їх профанації. Схоже, що він боїться не тільки і не стільки депутатів чи перевізників, а радше житомирян.
Тим часом житомирські перевізники не залишають місто напризволяще. Вони продовжать обслуговувати приміські маршрути. На них все працює злагоджено і немає самодурства житомирських посадовців.
Депутати Житомирської міської ради найближчим часом мають бюджетним коштом відвідати Львів. Нібито для вивчення досвіду використання «Сітікард». До речі, у самому місті Лева апетити власників компанії набагато скромніші і комісія за використання АСОП там однакова для комунального і приватного транспорту і становить лише 5%. Хоча, ймовірно, про це депутатам ніхто не скаже. Адже навряд чи в цьому зацікавлені їхні «екскурсоводи».
Як довго ж луцькі перевізники возитимуть житомирян із здирницькими комісійними у розмірі 10% від виручки лишається риторичним питанням. Можливо, у міській раді виявляться більш поблажливими до гостей і у вигляді бонусу знизять цю суму вдвічі. Якщо ні, то дуже високою є вірогідність того, що приїжджі підприємці дременуть з нашого міста вслід за своїми житомирськими колегами… Як каже старий бородатий анекдот: «Я ж казав, що місце прокляте, а ви: руки криві, руки криві…»