Середа, Листопад 27

Сьогодні, 18 червня 2024 року, з останнім словом в Корольовському районному суді міста Житомира виступив Роман Кучер.

Про це повідомляє газета «20 хвилин Житомир».

Промова Романа Кучера, якого звинувачують у несанкціонованому поширенні інформації про направлення, переміщення зброї, озброєння, боєприпасів в Україну, рух, переміщення або розміщення ЗСУ чи інших утворених відповідно до ЗУ військових формувань, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану, зайняла біля п’яти хвилин.

Роман наголосив, що він вважає себе невинним, а звинувачення з боку прокуратури ґрунтуються на незрозумілих та недостовірних фактах.

Нагадуємо, що раніше, на судовому засіданні 25 січня 2024 року відбувся допит експерта Романа Довжаниці, який робив дослідження фото, яке було розміщено в соціальній мережі Фейсбук. Експерт заявив, що він нібито також є розробником методики дослідження фотозображень. При цьому в Висновку експерта Роман Довжаниця зазначив, що «було досліджено фотозображення» та встановлено, що на них можна ідентифікувати будівлю Житомирської міської ради. Також на фото експерт побачив особу чоловічої статі зі зброєю в руках та у формі ЗСУ. На запитання: яким чином експерт дійшов до цього висновку, він відповів, що «особа у формі зеленого кольору». На наступне запитання: «чому експерт вирішив, що на фото особа чоловічої статі», було отримано відповідь, що «на фото у особи коротке волосся та вона у штанах».

На заперечення, що зараз в спідниці частіше можна побачити чоловіків, ніж жінок, експерт заявив, що «це його особиста думка». Також у питаннях до експерта не було зазначено, чи тримає особа в зеленому одязі зброю, чи ні. Експерт сам вирішив додати цей висновок, але на запитання суду та сторони захисту не зміг чітко пояснити чому саме він прийшов до цього висновку.

В рамках історичної довідки, можемо зазначити, що експертиза ідентифікації по фотографії вперше широко почала застосовуватися в Першу світову війну, коли також вперше почали використовуватися аероплани з спеціально розробленими фотоапаратами для зйомки фортифікаційних об’єктів противника. Ще масштабніше експертиза та ідентифікація по фотографіях застосовувалася в Другу світову війну, коли почали розроблятися саме математичні моделі зображень.

Крім того, під час допиту, експерт не побачив різниці між розпізнаванням та порівнянням об’єктів. Крім того, останнім часом експертиза без застосування Штучного інтелекту виглядає якось дивно.

І це суттєво! Існує різниця між розпізнаванням та порівнянням осіб (Face Comparison), незважаючи на те, що обидва підходи використовують одну й ту саму технологію. Розпізнавання осіб (Facial Recognition) має на увазі пошук збігу із зображенням по великій базі даних, його широко використовують у правоохоронних органах (для пошуку фотографій злочинців), у системах безпеки (наприклад, для верифікації співробітників), у банківській сфері (для запобігання шахрайським операціям), у споживчому секторі (для здійснення платежів у реальному часі). У разі програм для порівняння осіб, два фото однієї й тієї ж людини порівнюються одна з одною.

Тобто під час експертизи, експерти не використовували математичні моделі, не використовували Штучний інтелект, а робили висновки, ґрунтуючись на дослідженні зовнішнього вигляду на власний розсуд. Чого варта така експертиза – зрозуміло, що нічого! І це нібито розробники методики! Сумно…

В основу роботи сучасної біометричної системи розпізнавання осіб закладено принцип побудови та порівняння математичних моделей особи, що дозволяє з високою точністю ідентифікувати чи верифікувати особистість. Ці системи будують гіпотезу про те, чи збігається обличчя на одній фотографії з обличчям на інший, незалежно від його вираження та інших атрибутів, таких як вік, волосся на обличчі, аксесуари тощо.

До того ж камери здатні захопити зображення на відстані, що ідеально підходить для побудови систем моніторингу та прихованої ідентифікації (безконтактна біометрія).

Все це існує, але не в Житомирі…

Завтра, 19 червня 2024 року об 11:00 відбудеться оголошення вироку Корольовським районним судом міста Житомира.

Сподіваймося, що цей фарс нарешті закінчиться. Фактом, що справа стає жалюгідною комедією, є те, що з початку намагалися навіть допитати у якості свідки засновника соціальної мережі Фейсбук Марка Цукерберга.

Сьогодні підтримати Романа Кучера прийшли небайдужі громадяни. Просимо підтримати Романа Кучера також завтра під час оголошення вироку.

Джерело

Коментувати
Share.
Leave A Reply

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Exit mobile version