Літньому подружжю з Житомира повідомили про підозру у доведенні до самогубства їхньої онуки — після чергового конфлікту дівчина написала передсмертну записку і вистрибнула з вікна.
Про це Суспільному розповіла речниця Прокуратури Житомирської області Тетяна Гоша.
З її слів, за даними слідства, до самогубства, яке неповнолітня дівчина скоїла у серпні 2023 року, призвело приниження з боку її рідних бабусі та дідуся.
“Літнє подружжя систематично принижувало свою онуку і зневажливо ставилося до неї. Через постійні докори, обмеження та заборони в сім’ї систематично відбувались сварки. Дівчинці не купували сезонний одяг та ліки, забороняли користуватися будь-якими побутовими приладами. Щодо грошових виплат, які надходили на онуку, то їх подружжя використовувало, в основному, на власні потреби. У такій травмуючій обстановці дитина жила тривалий час, що негативно вплинуло на її емоційний стан. Після чергового такого конфлікту, не витримавши знущань, дівчинка залишила передсмертну записку та вистрибнула з вікна п’ятого поверху”, — розповіла Тетяна Гоша.
Журналісти Суспільного звернулися за коментарем до Служби у справах дітей Житомирської міськради. Очільниця цієї служби Ольга Бібла розповіла, що скарг щодо обстановки в родині їхні фахівці не отримували.
“Контроль за утриманням дитини здійснювала Служба у справах дітей, а супроводом займався Центр соцслужб для сім’ї дітей та молоді. За законодавством, фахівці нашої Служби мали перевіряти обстановку в родині не рідше одного разу на рік. Якщо виникає потреба, то і частіше. Фахівці приходили в родину, але звернень стосовно цієї дитини взагалі не було — не було повідомлень, що вона потребує психологічної підтримки. В родині ще є сестричка підліткового віку — ось там були питання щодо поведінки , пов’язаної з віковими змінами і адаптаційними процесами в навчальних закладах. А стосовно цієї дівчинки таких звернень не було, в тому числі, і від родичів, бо там ще родичі є. Дитина сама ніколи не скаржилася, що щось не так. Та і з навчальних закладів не надходили такі повідомлення, адже зазвичай інформацію повідомляють вчителі, класні керівники, медики, які спостерігають якісь зміни”, — сказала Ольга Бібла.
З її слів, фахівці звітували про те, що у дитини було все їй потрібне. З твердженням прокуратури, що дитина не була забезпечена усім необхідним, Ольга Бібла не погодилася.
“Такого не спостерігалося, щоб стверджувати про те, тому що є відповідні акти, складені стосовно цієї родини, яка опікувалася дитиною За спостереженнями наших фахівців, подружжя піклувалося про дітей, забезпечували усім необхідним, гроші використовували, які виплачувалися, на дитину”, — поінформувала Ольга Бібла.
На питання журналістів щодо того, чи були у прокуратури питання до фахівців Служби у справах дітей, Ольга Бібла відповіла, що не було, і сказала, що, можливо, до них звертатимуться уже в ході провадження.