7 200 гривень пропонував чоловік «постійним клієнтам», як допомогу від банку. Такий шляхетний вчинок ґрунтував тим, що фінансова установа хоче допомогти людям у період воєнного стану. Його протиправну діяльність припинили поліцейські.
Під час досудового розслідування слідчі встановили, що 32-річний житель Київщини, неодноразово судимий, ошукав 31 людину на понад 500 000 гривень.
Перебуваючи в слідчому ізоляторі, чоловік зв’язувався з абонентами за допомогою мобільних телефонів та пропонував фінансову допомогу. Загалом слідчі зафіксували понад тисячу таких дзвінків, втім не всі для нього виявились прибутковими. Більшість людей все ж не вірили в пропозицію і завершували розмову, тож таким чином вберегли свої гроші. На жаль, 31 людина погодилась на таку щедрість та, не перериваючи розмови, здійснювали всі операції, які надиктовував «благодійник».
Так, у січні минулого року чоловік зателефонував одній із клієнток фінансової установи й назвався працівником банку. Він повідомив, що на її рахунок надійшла грошова допомога, а щоб її отримати – потрібно виконати певні дії у мобільному додатку, веб-банкінгу. У результаті, після виконання всіх дій, з рахунку жінки зникли майже 10 000 гривень.
У лютому слідчі поліції спільно з працівниками управління карного розшуку ГУНП в Житомирській області, оперативним відділом установи виконання покарань та співробітниками СБУ провели обшуки в зазначеній установі. У результаті виявили та вилучили мобільні телефони, чорнові записи, що свідчать про злочину діяльність.
Днями слідчі слідчого управління ГУНП в Житомирській області, за погодженням з Житомирською обласною прокуратурою, оголосили чоловікові про підозру.
Його умисні дії кваліфіковано за:
– ч. 2 ст. 190 (Шахрайство) КК України – заволодіння чужим майном шляхом обману, вчиненому повторно;
– ч. 4 ст. 190 (Шахрайство) КК України – заволодіння чужим майном шляхом обману, вчиненому повторно, шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки.
У межах кримінального провадження поліцейські встановлюють інших потерпілих. Досудове розслідування триває.
Такі дії караються позбавленням волі на строк від трьох до восьми років.
Відділ комунікації поліції Житомирської області