Нещодавно у Житомирській ОВА провели нараду для голів громад і майже уклінно просили їх залучати туристів для сплати однойменного збору та наповнення бюджету. Адже туристичний збір – один із небагатьох податків, який поки що спрямовується до місцевої казни.
Житомир, як обласний центр, завдяки туристичному збору міг би суттєво поповнити власний бюджет. Для цього у нашому дорогому місті все є, але… Перше, що впадає в очі людині, яка виходить на площі Перемоги із маршрутки «Київ-Житомир», це купи сміття. Її залишили після себе торговці квітами, які традиційно, ще з часів СРСР, заробляють тут кошти. Торгівля в цьому місці є несанкціонованою. Адже там, де міськвиконком надає відповідні дозволи, комунальники забезпечують принаймні санітарний стан.
На сьогодні у Житомирської міської ради є щонайменше два комунальних підприємства, які можуть і мають стежити за санітарним станом та стихійною торгівлею. Це КП «Інспекція з благоустрою» та муніципальна інспекція. Крім того, кілька років тому виконком Житомирської міської ради надав дозвіл на стягнення адміністративних штрафів ще ряду своїх працівників. Але… Схоже, що туристична привабливість міста Житомир – це не наша «фішка». І замість музеїв та краєвидів гості обласного центру можуть приїхати помилуватися купами сміття та стихійною торгівлею. Ну і як бонус – спорадичними фонтанами, які день через день б’ють із люків «Житомирводоканалу».