В Україні триває верифікація медичних декларацій. Якщо дані пацієнта не будуть підтверджені, декларація стане неактивною, що може призвести до втрати доступу до безоплатних медичних послуг за програмою медичних гарантій.
Верифікація даних пацієнтів у електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ) — це автоматичний процес перевірки достовірності інформації. Його проводить Національна служба здоров’я України (НЗУ) спільно з податковою та Пенсійним фондом.
Як пояснює медичний директор Житомирського міського Центру первинної медико-санітарної допомоги Олександр Косміна, якщо дані пацієнта у сімейного лікаря не збігаються з інформацією в державних реєстрах, декларація вважається неверифікованою. У такому разі лікар може зв’язатися з пацієнтом і запросити його до медичного закладу для уточнення інформації.
При зверненні до свого сімейного лікаря пацієнт має взяти із собою:
• паспорт або ID-картку або свідоцтво про народження дітей;
• ідентифікаційний код (ІПН);
• актуальний номер телефону.
Оновити дані можна також дистанційно – лікар внесе зміни після підтвердження через SMS-код.
Пацієнти з неверифікованими активними деклараціями втратять доступ до:
• безоплатних медичних послуг за програмою медичних гарантій;
• електронних рецептів на ліки;
• медичних висновків про тимчасову непрацездатність
• направлень до спеціалістів.
Процес верифікації є обов’язковим для всіх пацієнтів, незалежно від віку чи стану здоров’я. Від точності ваших даних залежить своєчасне та безперебійне отримання медичних послуг.
Чому це важливо? Коректні дані в ЕСОЗ дозволяють оформлювати електронні рецепти (наприклад, на програму “Доступні ліки”); виписувати електронні направлення до вузькопрофільних спеціалістів; формувати медичні висновки про тимчасову непрацездатність (електронні лікарняні); вести медичну картку пацієнта в електронному вигляді; забезпечити безперебійний доступ до державних медичних програм.
«Якщо ви не зверталися до сімейного лікаря понад три роки, то планово зверніться для уточнення даних. Сімейна медицина – це в першу чергу не лікування, а й профілактика захворювань. Актуальні дані в декларації гарантують своєчасний доступ до медичної допомоги та необхідних ліків», — Олександр Косміна.
Тож якщо ваші дані змінилися – не відкладайте оновлення!