Бачите рекламу у соціальних мережах або вам у месенджер надходять пропозиції отримати виплату? Вам обіцяють матеріальну підтримку під час війни? Не поспішайте заповнювати заявку, адже за цим можуть приховуватись шахраї. Зверніть увагу на деякі важливі моменти.
6 серпня до поліції звернувся 53-річний житель м. Бердичева. Чоловік розповів, що хотів отримати фінансову допомогу та перейшов за посиланням, розміщеним в одній із соціальних мереж. На невідомому ресурсі він зазначив свої персональні дані та відомості про банківську картку. У результаті втратив 17 500 гривень з власного рахунку.
Нині слідчі поліції розпочали кримінальне провадження за ст. 190 (Шахрайство) КК України, в межах якого встановлюють причетних осіб.
Поліцейські вкотре закликають громадян бути розсудливими та обережними у всіх питаннях, що стосуються доступу до банківських рахунків:
ігноруйте публікації з посиланнями в соціальних мережах та чатах месенджерів щодо допомоги від міжнародних організацій. З високою ймовірністю вони можуть бути фейковими;
перед заповненням заявки на допомогу перевірте офіційні джерела та зателефонуйте на гарячу лінію відповідної організації;
не розголошуйте відомості, що дозволяють отримати доступ до ваших рахунків (пін-код, CVV-код, а також цифрові паролі, що надходять на ваш телефон тощо), ні у телефонному режимі, ані на сумнівних сайтах;
роз’ясніть про шахрайські схеми своїм рідним і близьким, друзям та сусідам, аби не дати шахраям жодних шансів збагатитися чужим коштом.
Головне управління Національної поліції в Житомирській області