Попри величезну кількість інформації про щеплення, ця тема все ще лишається «каменем спотикання» в батьківських чатах і холіварах у соціальних мережах.
Страхи й упередження народжуються там, де є недостатньо знань і розуміння. Вакцинація врятувала людство від багатьох страшних інфекційних хвороб. І продовжує це робити. Як це працює та про захист від яких інфекцій варто подбати до й під час вагітності, розповідаємо в матеріалі гінекологині Наталії Лелюх (https://www.instagram.com/klub.natalii.leliukh/ ).
Тиць і ти читаєш повний текст. (https://berezhy-sebe.com/vaktsyny-pid-chas-vahitnosti/ )
Вакцини бувають різними. Власне, як і збудники. Яким чином щеплення захищає? Це може відбуватись у кілька способів.
Наприклад, вакцина «знайомить» імунну систему з небезпечним збудником (вірусом або бактерією) в мінімальному дозуванні або ж у вигляді ослабленого представника. Інший варіант — вакцина «постачає» імунній системі вже готовий спосіб боротьби з тим чи іншим збудником. Обидва способи діють так, що в разі, коли людина зіштовхнеться з інфекцією у великій кількості — імунна система точно знатиме, як діяти в цій «битві». До того ж матиме напоготові спеціальні «навчені» клітини для швидкого реагування на проблему.
Читай детальніше на сайті. І поділись із друзями, особливо жінками, які наразі планують вагітність. Бо з тим є деякі нюанси, які слід врахувати, щоб захистити маму й майбутнього малюка.
Якщо маєш питання, що стосуються вакцинації, сміливо звертайся на гарячу лінію МОЗ і ЮНІСЕФ «Спільно до здоров’я» за номером 0 800 351 896.
Бережи себе
Платформа доказової інформації про здоров’я від INSCIENCE.