З 1 січня 2025 року запрацює нова цифрова система оцінювання функціонування людини, що замінить застарілу медико-соціальну експертизу (МСЕК). Оцінювання проводитимуть у багатопрофільних лікарнях ближче до місця проживання пацієнтів.
Основні переваги системи
1. Усі етапи оцінювання фіксуватимуться в електронній системі. Система буде записувати усі дії користувачів, допомагати користувачам підказками, класифікаторами та перевірками.
2. Дані про роботу команд будуть доступні на онлайн-дашбордах. Це дозволить порівнювати заклади та обирати найкращий для оцінювання.
3. Усі документи та рішення зберігатимуться онлайн. Можна буде відстежити зміни справи, дії лікарів і обґрунтованість рішень.
4. Лікарі з будь-якого закладу зможуть створювати справу в системі та направляти пацієнта на оцінювання. Отримувати рішення та направлення ЛКК більше не потрібно.
5. Потреба у доопрацюванні справи чи додаткових обстеженнях також буде фіксуватися у системі із зазначенням чітких причин і потреб. Легко перевірити скарги чи змінити заклад.
6. Пацієнти отримуватимуть інформацію про статус справи та результати оцінювання електронною поштою. Лікарі бачитимуть статус справи в системі. Якщо пацієнт не має імейлу, він може дізнатися все у свого лікаря або отримати лист поштою за вказаною адресою.
7. Замість сталих складів медико-соціальних комісій для усіх справ тепер під кожну справу буде випадково обиратися експертна команда з усіх доступних команд профілю у цьому закладі. Це забезпечить неупередженість оцінювання.
8. Оцінювання можна буде проводити не лише очно у закладі, але й – за виконання певних умов та критеріїв – з виїздом додому, дистанційно, засобами телемедицини чи заочно на основі документів.
9. Лікарі не знатимуть пацієнта до дня оцінювання, а пацієнт – склад команди.
10. Для кожної справи система визначатиме головуючого в цьому оцінюванні.
11. Під час оцінювання електронна система дозволятиме записати позицію кожного члена команди щодо кожного пункту оцінювання. За потреби можна буде проаналізувати, яке обговорення та які позиції були у лікарів експертної команди.
12. Рішення експертних команд будуть підписуватись електронним підписом кожного учасника з відповідним коментарем і передаватимуться до Єдиної інформаційної системи соціальної сфери.
Реформа забезпечить зручність для пацієнтів, зменшить бюрократію та зробить процес прозорим і ефективним.