Продовжуються роботи з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, що сталася 2 липня в селі Березина. З перших днів після події всі необхідні служби, обласна влада та громади області, бізнес, а також благодійні фонди та громадські організації об’єднали зусилля для допомоги постраждалим та відновлення нормального життя села.
Про це повідомляє Віталій Бунечко – начальник обласної військової адміністрації.
Для системної та ефективної координації всіх задіяних сил було створено Штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації при Житомирській обласній військовій адміністрації. У співпраці з обласними Міграційною службою, БТІ та Управлінням юстиції забезпечено пріоритетне отримання документів, що встановлюють особу та право власності на майно, що були втрачені внаслідок вибуху та пожеж. Триває обстеження зруйнованих та пошкоджених будинків, формується реєстр постраждалих та формуються пакети документів для отримання відшкодування за зруйноване та пошкоджене майно.
Завдяки злагодженій роботі вже 5 липня було відновлено електропостачання в селі Березина, а для зручності мешканців у суттєво пошкоджених будинків додатково встановили електричні розетки на опорах.
З метою ефективної координації допомоги при Департаменті соціального захисту населення Житомирської ОВА та Глибочицькій сільській раді створено гарячі лінії з питань обстеження, надання гуманітарної допомоги та компенсації пошкодженого та зруйнованого майна. Глибочицька сільська рада ухвалила рішення про виділення 9,1 млн грн з сільського бюджету на ліквідацію наслідків НС, що включає матеріальну допомогу населенню, відшкодування збитків, придбання будматеріалів, продуктів та медикаментів, а також відновлення закладів освіти.
Свідченням єдності у складній ситуації стали територіальні громади Житомирщини, які активно долучилися до надання допомоги у ліквідації наслідків. Наразі житомирська районна військова адміністрація сформувала декілька бригад загальною чисельністю 111 осіб з необхідною спецтехнікою для роботи на території постраждалих населених пунктів. Громади області своєю чергою виділять фінансову допомогу Глибочицькій сільській раді. Зокрема, Коростишівська, Брусилівська, Радомишльська, Хорошівська, Квітнева, Станишівська міські та сільські ради, а також Корнинська селищна рада передали будівельні матеріали, інструменти та фінансову допомогу на суму понад 450 тис. грн. На найближчий час запланована подальша допомога від Черняхівської, Курненської, Вишевицької, Чуднівської, Андрушківської та Квітневої громад, які вже розглядають питання про виділення коштів та будівельних матеріалів.

В селі Березина працює експертна комісія, що складається з трьох бригад. Протягом орієнтовно трьох тижнів вони проводитимуть обстеження пошкодженого майна, оцінку втрат та розрахунок вартості відновлення. Для допомоги мешканцям визначені консультанти, які вже працюють в селі Березина, надаючи допомогу в оформленні та копіюванні документів.
Організовані пункти прийому допомоги, куди надходять харчові продукти, засоби гігієни, будівельні матеріали та інші необхідні речі. До допомоги постраждалим активно долучилися десятки благодійних організацій, фондів, представники бізнесу та просто небайдужі громадяни.
Ця масштабна спільна робота Житомирщини демонструє справжню єдність та незламність українського народу перед викликами. Тільки пліч-о-пліч ми можемо вистояти в складних умовах, і село Березина є яскравим прикладом цієї непереможної сили.