На Житомирщині триває проект «Покращення реабілітаційних послуг в системі охорони здоров’я». Його втілює у життя команда кейс-менеджерок та Національна Асамблея людей з інвалідністю України за підтримки USAID. Наша область стала одним із пілотних регіонів даної ініціативи, також робота триває у Вінницькій, Дніпропетровській, Київській, Львівській, Харківській, Чернівецькій областях та у Києві.
Цільовою аудиторією проекту є люди з інвалідністю, хто виховує дітей з інвалідністю та ті, кому 60+. Кейс-менеджерки надають допомогу адресно тим, хто її дійсно потребує.
За словами кейс-менеджерки Нелі Ковалюк, проект складається з низки ключових активностей. Завдяки ініціативі передбачено надання людям Сертифікатів. Сума: 1000 грн. на продукти харчування або 900 грн. на засоби гігієни. Все це людина може купити в мережі магазинів АТБ і вибрати самостійно саме те, що дійсно потрібно.
Також проектом передбачено надання психологічної та інформаційної допомоги для можливості вирішення якогось нагального питання. Однак люди з інвалідністю зараз потребують матеріальної допомоги, просять засоби гігієни та продукти харчування. ВПО теж звертаються, але рідше. Їх цікавить надання інформації та вирішення соціальних питань. Переселенці менш обізнані, де знайти підтримку та допомогу, тому звернень від них менше.
Вперше цього року в рамках реалізації проекту вісім сертифікатів АТБ отримали слабозорі Житомира. Подарунки приурочили до Міжнародного дня боротьби за права жінок. Кейс-менеджерка, голова ГО “УТОГ” Житомира Ірина Смірнова каже, що завдяки проєкту є можливість підтримати членів організації, які допомагають у захисті прав осіб з інвалідністю в тому числі жінок з інвалідністю.
— Переважна кількість сертифікатів сьогодні виділена жінкам. Звичайно, у нас є два чоловіки в команді: Андрій Яковенко, забезпечує всю фінансову частину та ІТ сферу, а Сергій Цимбалюк творчу частину — організацію семінарів, заходів тощо. Хочу похвалити своїх помічниць. Раїса Смужук, юристка, ми спільно здійснюємо заходи з правозахисту осіб з інвалідністю. Пані Тетяна працює дистанційно, відповідає за комунікацію. Хоча я викладаю інформацію в фейсбуці та вайбері, але не всім членам доступні ці додатки. Окрім того, у людей виникають запитання. Саме під час телефонного спілкування з пані Тетяною можна отримати більш детальну, розгорнуту інформацію. Психологічну допомогу члени організації отримують у Тетяни Єжової. А Тетяна Степарук допомагає з натуральною гуманітарною допомогою. Вона не цурається розфасувати набори та занести тим, хто лежачий чи не може вийти з дому, — розповіла Ірина Смірнова.
— В наш складний час завдяки грантодавцям організації людей з інвалідністю можуть функціонувати і забезпечувати більш-менш пристойне існування людей з інвалідністю, сприяючи задоволенню їх базових потреб, а коли вдається, то більш розширеного спектру потреб. Допомагають реалізовувати та захищати права та їх законні інтереси. Тому ми дуже вдячні всім грантодавцям», — продовжила пані Ірина.
Додамо, що проект «Покращення реабілітаційних послуг в системі охорони здоров’я» триватиме з квітня 2023 по серпень 2024 року.